Kúpiť podložky na cvičenie – e-shop

Sprievodca výberom
podložiek


Podložka na cvičenie  >  Čo cvičiť na podložke

Čo cvičiť na podložke

Už vás nebaví základné jednoduché cviky na podložke. Máme pre vás tipy na ďalšie cvičenia pre každého!

Na fitness podložke môžete vykonávať celú škálu cvikov. Zjednodušene povedané sú podložky vhodné na aerobic, jógu, fitness cvičenie, na jednoduché posilňovanie a preťahovanie. Teda na akýkoľvek šport, ktorý vykonávate na zemi a na obmedzenom priestore.

Čo treba pilates?

Cvičenie známe pod týmto názvom vynašiel Joseph Pilates, Nemec, ktorý žil na prelome 19. a 20. storočia. Ten veril, že zdravie a cvičenia sú spojené a preto vymyslel Pilatesové metódu, ktorej cieľom je zlepšiť kontrolu nad svojím telom, posilniť ho a zlepšiť jeho ohybnosť.

Pilates kombinuje tradičné rehabilitačné cvičenia s jogou a pod. Pohyb pri ňom vychádza zo stredu tela - brušných, bedrových a sedacích svalov. Je potrebné kontrolovať dýchanie, sústredenie a precízne prevedenie. Tým, že pilates spevňuje svaly, celkovo posilňuje a zlepšuje držanie tela, vedie k vyrysované a štíhlej postave.

Alebo kalanetiku?

Princípom kalanetika sú až stokrát opakované pohyby malého rozsahu, cvičené v stoji a ľahu na zemi. Vďaka absencii poskokov sa hodí aj pre skôr narodených, nastávajúce mamičky a ľudí s chorými kĺbmi.

Autorka metódy Callan Pinckney razila teóriu, že život je príliš krátky na to, aby sme ho strávili v telocvični. Jej program je teda účinný a efektívny aj v domácich skrátených lekciách. Vynikajúci práve pre domáce cvičenie na podložkách.

Aj pre jogu?

Jóga je nesmierne široký pojem a dnes poznáme desiatky, možno stovky druhov jód. Tie prapôvodné sú však tri:

Hathajoga vyjadruje rovnováhu slnka a mesiaca. Očisťuje telo, cvičí sa pomaly s dôrazom na prevedenie a správne dýchanie. Je vhodná aj pre zdravotne obmedzené, napríklad ľudí s vysokým tlakom, cukrovkou, po operáciách kĺbov či s bolesťami chrbta.

Aštangajóga je dynamická a fyzicky náročná, pozostávajúce z pozícií - ásan prepojených do plynulé zostavy. Používa špeciálnu techniku ​​dychu, ktorá zvyšuje jeho silu, a tým celkovú kondíciu. Odporúča sa zdravým a zdatným jedincom.

Vinyasa jóga sa zakladá na pohybe zladenom s dychom. Prekrvuje, okysličuje a prehrieva celý organizmus vrátane vnútorných orgánov, čím vedie k celkovej regenerácii.

Zdieľajte článokOdporúčame podložky na cvičenie


Ďalšie novinky

Múdra podložka Flowin

Cvičenie na Flowin podložke je založené na prirodzených a plynulých pohyboch na klzkej podložke. Pôvodne pochádza zo Švédska my sme ho pre vás vyskúšali.

Čo cvičiť na podložke

Už vás nebaví základné jednoduché cviky na podložke. Máme pre vás tipy na ďalšie cvičenia pre každého!

Jednoduché cviky, s ktorými schudnete

Existujú dva obľúbené druhy cvičení, ktoré sa dajú ľahko vykonávať doma na podložke a obsahujú mimoriadne účinné cviky na formovanie postavy a chudnutie. Sú nimi kalanetika a pilates.

všetky novinky