Kúpiť podložky na cvičenie – e-shop

Sprievodca výberom
podložiek


Podložka na cvičenie  >  Jednoduché cviky, s ktorými schudnete

Jednoduché cviky, s ktorými schudnete

Existujú dva obľúbené druhy cvičení, ktoré sa dajú ľahko vykonávať doma na podložke a obsahujú mimoriadne účinné cviky na formovanie postavy a chudnutie. Sú nimi kalanetika a pilates.

Nedá sa povedať, ktorý je lepší - obaja majú svoj zástup priaznivcov. Ak je zatiaľ nepoznáte, vrelo odporúčame navštíviť vzorové lekcie pre osvojenie základov, alebo si kúpiť dobré DVD. A potom už v praxi sami uvidíte, ktorý vám vyhovuje viac. Na úvod prinášame pár základných informácií.

Vyskúšajte cviky pani Callan

Kalanetika je známa už viac ako štvrťstoročie a predstavuje pomalé a presné cvičenie, ktoré efektívne posilňuje svaly, spevňuje telo a zlepšuje jeho ohybnosť aj držanie. Výsledky sú navyše čoskoro viditeľné. Cvičenky uvádza, že s kalanetikou nemá šancu hrúbka ani ochabnuté svalstvo, a zhodujú sa aj na tom, že uberá roky a výrazne pridáva sebavedomie.

Výhodou je, že si z kalanetiky môžete vybrať napríklad len na cviky na brucho. Venujte sa im však pravidelne a dôsledne, každému cviku až stokrát.

V 40 postavička ako vo 20

Pilates je pre všetky vekové kategórie a kombinuje tradičné rehabilitačné cvičenia s jogou a pod. Pohyb pri ňom vychádza zo stredu tela - brušných, bedrových a sedacích svalov. Je potrebné kontrolovať dýchanie, sústredenie a precízne prevedenie. Tým, že pilates spevňuje svaly, celkovo posilňuje a zlepšuje držanie tela, vedie k vyrysované a štíhlej postave.

Potrebujete k nemu iba podložku a gymnastickú loptu.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 16. 11. 2015


Odporúčame podložky na cvičenie


Ďalšie novinky

Čo cvičiť na podložke

Už vás nebaví základné jednoduché cviky na podložke. Máme pre vás tipy na ďalšie cvičenia pre každého!

30. 4. 2016

Jednoduché cviky, s ktorými schudnete

Existujú dva obľúbené druhy cvičení, ktoré sa dajú ľahko vykonávať doma na podložke a obsahujú mimoriadne účinné cviky na formovanie postavy a chudnutie. Sú nimi kalanetika a pilates.

16. 11. 2015

Podložka na cvičenie pilates

Cvičenie pilates charakterizuje riadený, presný a plynulý pohyb zo stredu tela, sprevádzaný správnym dýchaním.

28. 4. 2014

Ako sa vyznať v druhoch jogy?

Rovnako ako pohyb je pre kvalitný život dôležitá vnútorná pohoda. Telo a myseľ sú neoddeliteľne prepojené, as obojím pracuje joga.

25. 3. 2014

všetky novinky