Kúpiť podložky na cvičenie – e-shop

Sprievodca výberom
podložiek


Podložka na cvičenie  >  Cviky na podložke na cvičenie

Cviky na podložke na cvičenie

Na fitness podložke sa skvele cvičí. Poznáte tieto cviky?

  • cviky na pretiahnutie tela
  • jednoduché, ale účinné posilňovacie cviky
  • tajné tipy z jogy na uvoľnenie tela

Typy cvikov

Cvikov na podložke je nepreberné množstvo, môžeme ich rozdeliť podľa cieľa cvičenia, podľa veku cvičenca, podľa precvičovaných svalov, alebo častí tela.

Existujú tiež celé cvičebné programy ako sú pilates, alebo cvičenia podľa Mojžišovej a samozrejme desiatky typov jogy.

Dôležitá je tiež práca s dychom a relaxácie.

Posilňovacie cviky

Na podložke sa dá vcelku ľahko posilňovať, zvyšovať silu, alebo formovať postavu. Buď cvičíte iba na podložke a posilňujete vlastnou váhou, alebo pridáte činky, alebo iné posilňovacie pomôcky.

Všeobecne platí, že posilňujeme od stredu von, teda najskôr posilňujeme hlboké, stabilizačné svaly (okolo chrbtice, brušné svaly) a potom postupujeme k svalom končatín.

Hlavné je sa najskôr naučiť správne vykonávať cvik a až potom pridávať záťaž.

Tipy na účinné cviky na formovanie postavy

Na nasledujúce cviky vám bude stačiť asi 20 minút. Pri vykonávaní cvikov vždy vydýchnite, cviky sú krátke, nemali by ste dych zadržiavať a pred opakovaním sa vždy nadýchnuť.

  • Kmitanie - liezť na chrbte, nohy zdvihnutej k stropu v pravom uhle k trupu. Paže máte pozdĺž tela nad podložkou a zakmitejte nimi päťkrát hore dole. Cvik opakujte desaťkrát.
  • Posúvanie do sedu - pomalé zdvíhanie trupu z ľahu, mali by ste sa natiahnutými pažami dotknúť prstami špičky chodidiel, potom sa pomaly vráťte do ľahu a cvik opakujte trikrát
  • Do klbka - zo sedu, členky pritiahnuté k zadku sedíte iba na kostrči, pomaly sa klaďte na chrbát a akonáhle sa ramenami dotknete podložky, vráťte sa hore, opakujte päťkrát
  • Priťahovanie znožmo - najskôr pritiahnite vlehu kolená k brade, potom s nádychom natiahnite nohy hore a zdvihnite paže nad hlavu v uhle 45 stupňov; potom znovu pripažte a pritiahnite kolená k hrudníku, opakujte päťkrát
  • Priťahovanie ľavej a pravej nohy - jednu nohu priťahujete a druhú máte asi 25 centimetrov nad podložkou
  • Pretiahnutie jednej nohy - zdvihnite jednu nohu hore a chyťte oboma rukami za členok, alebo lýtko, druhú nohu majte asi 15 centimetrov nad podložkou, nohy pomaly vymeňte a majte ich stále vo vzduchu

Ďalšie cviky prinesieme v novinkách.

Chcete kúpiť podložku na cvičenie? Skúste to v internetovom obchode s fitness potrebami.

 

Zdieľajte článok


Odporúčame podložky na cvičenie


Novinky

Múdra podložka Flowin

Cvičenie na Flowin podložke je založené na prirodzených a plynulých pohyboch na klzkej podložke. Pôvodne pochádza zo Švédska my sme ho pre vás vyskúšali.

Čo cvičiť na podložke

Už vás nebaví základné jednoduché cviky na podložke. Máme pre vás tipy na ďalšie cvičenia pre každého!

Jednoduché cviky, s ktorými schudnete

Existujú dva obľúbené druhy cvičení, ktoré sa dajú ľahko vykonávať doma na podložke a obsahujú mimoriadne účinné cviky na formovanie postavy a chudnutie. Sú nimi kalanetika a pilates.

všetky novinky